Naši Akademici

Akademik

Alexej Vostrikov

Více

Akademik

Vladislav Chernikov

Více

Akademik

Alexey Vostrikov

Alexej Vostrikov je nové jméno v malířství. Jeho vzhled je náhlý. Alexej začal okamžitě psát, jako by lusknutím prstů. Jeho dílo je zjevením, uznáním vlastních duchovních tektonických pohybů, rozporů, popření a přijetí. 

Alexej se začal věnovat malbě ve věku 57 let v roce 2021 a během této krátké doby vytvořil mnoho pláten, na nichž přelil své pocity. Alexejovo dílo je eklektické: Skladba č. 1, ... Zkoušel malovat v různých stylech, ale našel si svůj vlastní, rozpoznatelný styl, což je vidět na obrazech ..... Možná jsou k dílům vyžadovány autorovy vysvětlivky a komentáře s ohledem na komplexní sémantický, filozofický zatížení, ale dává to určitý šmrnc a nutí vás zastavit se, zvážit a zamyslet se. 

Malba pro Alexeje je katarzí, jsem si jistá, že nenechá nikoho lhostejným, ať už se při kontaktu s jeho díly rozdmýchají jakékoli emoce. (Autor Larisa Shishkina) 

Alexej Vostrikov dostal vyznamenání Akademik díky tomu, že je zakladatelem a tvůrcem Academy of Arts. 

Akademik

Vladislav Chernikov

Umění potřebují lidé vždy, bez ohledu na věk, národnost, bohatství, válku, pomáhá vnímat svět v harmonii stvořený Boží prozřetelností. 

Pomáhat přiblížit se této harmonii, podporovat umělce ve správnosti zvolené cesty, všímat si krásy v obyčejnosti, vidět nový talent mezi lidmi kolem vás je talent tohoto člověka. 

Mít brilantní vysokoškolské vzdělání v oblasti práva a ekonomie, v každodenním životě podnikání, umění a kreativita vždy považovali za věčné téma. 

Je si jistý, že umění je nesmírné a mnohostranné. 

V umění je mnohem více prolínání a průniků, než si dokážeme představit, a tvůrci a díla se navzájem ovlivňují. Jeden mistr inspiruje druhého. Umění nás určitě ovlivňuje a my ovlivňujeme naše vnímání umění. 

Vladislav Chernikov dostal vyznamenání Akademik v souvislosti s tím, že financoval vznik společnosti Academy of Arts.